Вітаємо Вас, Гость

Запрошення до участі!

Оголошено міжнародний поетичний конкурс "Чатує в століттях Чернеча Гора"

Конкурс на кращий поетичний твір до 200-ліття від дня народження Тараса ШевченкаЦе літературне змагання поетів полягатиме у висвітленні проблем  духовного минулого, нинішнього та майбутнього розвитку  України. Ми раді будемо ознайомити широке коло читачів з найкращими зразками нинішньої художньої поезії, котра не знає кордонів та утисків цензорів*.

Умови конкурсу:

мова написання — українська або російська;

обсяг твору - до 3000 знаків.
вік учасників — не обмежений.
кількість творів — ОДИН!

Термін подання творів до 28 лютого 2014 року.* будь-який автор може надіслати лише ОДИН власний твір на предмет його конкурсного розгляду .

редакция СЧ приймє до розгляду авторські тексти за обов`язкової наявності:


- короткого „листа” (що і звідки)

- короткої біографії автора ( із зазначенням року народження та поштової адреси автора).

* тексти повинні надсилатися у роздруковці на папері з доданням електронної версії /CD, або по е-пошті/ в програмі Word або RTF (12 кегль, з чіткою різницею тире від дефісу, перевіреною орфографією, без усяких обрамлень і довільних форматувань) *

*прозові твори не приймаються.*надаючи свої твори, автор погоджується з подальшим публікуванням чи використанням їх тексту в рамках літературних проектів журналу.

Тексти надсилаються на електронну адресу: zeitglas@ck.ukrtel.net 
із позначкою «Поетичний конкурс ». 
Пересилка роздрукованого тексту  на папері обов‘зкова за адресою:

«Склянка Часу*Zeitglas»
Вул. Шевченка, 31/32,
м. Канів,
Черкаської обл.
19000

Автори трьох найкращих поезій будуть відзначені нагородами. Іх твори буде перекладено на німецьку мову та опубліковані на сторінках міжнародного літературно-мистецького журналу "Склянка Часу*Zeitglas"

Інші, відзначені  за рішенням конкурсного журі роботи, будуть опубліковані на сторінках нашого журналу та літературного альманаху «Скіфія».

 

 Довідки за тел: 04736-36805, або zeitglas@ck.ukrtel.net

________________________________________________________________________________________________Ви хочете почути прекрасну поезію у виконанні сучасних авторів?
        Бажаєте насолодитися прекрасними віршами Галини Манів та інших поетів,
а також почути чудові музичні композиції, виконані "вживу"?
      Тоді приєднуйтеся до нас 13 квітня (в цю суботу) о 16-00
            
  Літературна майстерня <<Струна>> мистецького центру "Камертон"
           ЗАПРОШУЄ на
                         ВЕЧІР ДУХОВНОЇ ПОЕЗІЇ ГАЛИНИ МАНІВ
                      та ПРЕЗЕНТАЦІЮ збірки лірики СУЧАСНИХ АВТОРІВ "Ангели. Дерева. Люди"
            У програмі: поезія від автора та музичні твори від Ірпінської
           дитячої музичної школи
           Адреса: музей, м.Ірпінь, вул. Шевченка, 4 (МУЗЕЙ)
               
              Вечір за підтримки голови СОГ <<Демократична Київщина>> Ігоря Найди
    
  ІЗ НЕТЕРПІННЯМ ЧЕКАЄМО НА ВАС! ДО ЗУСТРІЧІ!
            Ваша "Струна" :)Вітаємо Юлію Звєрькову з виходом її першої книги "Роздуми над весняними пролісками"! Так тримати, Юля!8 - 22 марта. Выставки художников ШЕП.


Автор: Александр Вутянов, Игорь Годенков

  

14.01.2013 19:12

Pinsel235-237-214Открытие очередной (пятой) выставки художников ШЕП в Киеве состоится 8-го марта в галерее "Печерская", ул. Лаврская 3, корпус 19.
Шестая выставка откроется 28 мая во Львове, в музее Истории религии, Музейная площадь, 1.

Galery Lavra

Тема и название выставки в Киеве
обсуждаются, пока рабочее название - "раскрытие принципов Единого
принципа". Начало монтажа выставки 6 марта, работы на выставку
принимаются до 15-го февраля. Произведения должны быть контактными( в
том смысле что не копии), соответствовать теме и выполнены на
профессиональном уровне. Выставка работает ежедневно с 10:00 до 19:00.

По всем вопросам обращаться к организатору выставки Александру Вутянову тел. (067)720-75-32 или по адресу:
alvut@ukr.net

В выставочный период планируются:"Поэтический вечер" и "Утро авторской песни".

Для участия в "Поэтическом вечере" обращаться к Игорю Годенкову тел. (066)202-87-91 или
godenkov@mail.ru

Проезд на выставку показан от метро "Печерская". Вы можете проложить свой маршрут, перетащив метку А на ваш адрес.

Lviv MuzPlosha
Во Львове открытие выставки состоится 28-го мая в в музее Истории религии, Музейная площадь, 1. Название выставки "Точка опоры".

Тема: Раскрытие информации духовных сфер в символике и идеях произведений.
Цель: Поиск новых форм командной работы и энергообмена между регионами.
Включение зрителя новый уровень потока, гармонизация и очищение
пространства.

Творческие встречи поэтов и исполнителей
бардовской песни предлагается совместить с открытием но они могут
пройти и как отдельные мероприятия. Этот вопрос также пока обсуждается28 апреля литстудийцы посетили выставку уникальной коллекции старинного та современного холодного и огнестрельного оружия, посвященную Дню Победы. Организатор выставки - коллекционер, подполковник запаса Игорь Анатольевич Дворников (г.Макаров). Материал размещен в фотоальбомах сайта.

 

 

 

Поздравляем с 55-летием почетного члена литературной студии, поэта-песняра и исполинителя собственных песен

                                                                     ВЛАДИМИРА ХОМЕНКО!

Новых творческих успехов тебе, Владимир Константинович! Всего самого доброго, здоровья и удовлетворения от проделанной работы, любви и уважения почитателей твоего таланта!

 

 

Дорогі студійці! Вітаємо вас із Всемирним днем поезії! Нових успіхів у творчості всім нам!

 

 

Вітаємо Володимира Андрійка, учня 6 класу Макарівського ліцею, з перемогою в обласному етапі літературного конкурсу "Зерна Доброти". Нових тобі творчих досягнень, Володимире!

Про обласне літератуно-мистецьке свято "Зерна доброти", в якому ми приймали участь, докладніше розповідаємо в розділі "Події". Фото із Свята буде розміщено у Фотоальбомі нашого сайту


 
ЗАПРОШУЄМО НА ПРЕЗЕНТАЦІЮ НОВОЇ КНИГИ!

14 березня о 10.30 у приміщенні Макарівської центральної бібліотеки (для дорослих) відбудеться засідання літературної студії "Сузір'я" та презентація нової книги членов макаровської організації Конгресс Літераторів України "Под крыльями Любви".Запрошуємо всіх шанувальників літературного слова!


 
Шевченківські читання у Макарові

02.03.12р. у Макарові відбулися шевченківські читання. В читальному залі центральної бібліотеки зібралися учні макаровського ліцею, гімназії, вихованці літстудії "Сузір'я" Макарівського ЦТДЮ ім.Д.Туптала із своїм керівником Ігорем Годенковим, працівники бібліотечної системи Макарівського району. Почесним гостем зустрічі був Герой України, лауреат Шевченковської премії - уродженець Макарова Анатолій Несторович Паламаренко. Вірші Т.Г.Шевченка читали юні знавці творчості українського пророка. Майстер-клас із акторського мистецтва та шевченкознавства провів Анатолій Паламаренко. Перед присутнімі виступили Макарівський селищний голова Олександр Іващенко , краєзнавець Діна Нетреба, директор центральної бібліотеки Валентина Йовенко, директор ЦТДЮ ім.Д.Туптала, член Конгресу літераторів України Ігор Годенков. Фотозвіт про свято дивиться у фотоальбомі на нашому сайті.

 

 

Презентація Альманаху Макарівських конгресменів у Київі

(До 80-річчя утворення Київської області)

 

Макарівська організація Конгресу Літераторів України ще досить молода і невеличка, але 7 її членів на протязі декількох років досить потужно представляють свою творчість не лише в Макарові, але й за його межами. Макарівчани знайомі із творчістю Галини Герасименко, Олександра Бойка, Паші Гран, Марії Верховець, Світлани Ходаковської, Євгенії Годенкової, Ігоря Годенкова по публікаціям у «Макарівських вістях», «Слові просвіти», газеті «Література та життя», участі в літературних альманахах студії «Сузір’я», міжнародному альманасі «Ренесанс», авторським збіркам, публікаціям на різних літературних сайтах. А нещодавно вийшов альманах саме макарівських конгресменів «Под крыль ями любви», в який увійшли вибрані твори і и мала проза вищезгаданих авторів. Презентація альманаху відбулась минулой п’ятниці в галереї «Печерська» м. Києва, де макарівські поети Ігор Годенков, Галина Герасименко, Олександр Бойко допомагали свої друзям – художникам у відкритті виставки «Отражение». Урочистий вечір в відомій художній галереї неочікувано став святом презентації не лише художніх творів 17 митців, а й 7 макарівських поетів. У затишних залах галереї, де було виставлено картини відомих художників Олександра Вутянова, Сергія Вутянова, Аркадія Трубникова, Тетяни Хаузен (Нікоян), Седи Аділханян, Марини Павленко та ін., лунали вірші макарівських поетів та пісні Франца Пірнача. Редактор альманаху Ігор Годенков подарував всім художникам по примірнику альманаху. А на окремій виставці макарівчани представили киянам і гостям з інших регіонів України свої творчі досягнення: альманахи «Сузір’я», авторські збірки, диски пісень і музикальних композицій. Бажаючих більш суттєво ознайомитися із творчостю макарівських поетів та їх друзів було запрошено 24 лютого на поетичний вечір, який відбудеться там же (Київ, ул. Лаврская – 3, кор..19., галерея «Печерська») о 18.00. Також 25 лютого о 11.00 заплановано провести свято авторської пісні, де будуть виконуватися і пісні на вірші макарівчан.


 
ПОЗДРАВЛЯЕМ  наших студийцев

Галину Герасименко,

Александра Бойко,

Пашу Гран,

Марию Верховец,

Светлану Ходаковскую,

Евгению Годенкову,

Игоря Годенкова

с выходом первого поэтического альманаха Макаровской организации "Конгресс Литераторов Украины"

"ПОД КРЫЛЬЯМИ ЛЮБВИ"!

Новых вам творческих успехов и побед, здоровья и сил на новых ступенях постижения глубин поэтического Слова!

 

 

ВІТАЄМО!

9 лютого Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка, за підсумками таємного голосування, визначив лауреатів Шевченківської премії 2012 року. Лауреатом найвищої в Україні творчої відзнаки за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва у номінації «музичне мистецтво» став наш земляк, член Національної спілки композиторів України Віктор Степурко. Премію Вікторові Івановичу присуджено за псалмодію «Монологи віків» для змішаного хору і соло інструментів (у семи частинах на канонічні тексти).

Літстудія "Сузір'я" вітає  Віктора Івановича, нашого давнього друга і соавтора керівника нашої студії, з визначною перемогою. Щастя і нових творчих здобутків Вам, шановний лауреате!

 

Увага: Новий поетичний конкурс для учнів шкіл Макарівського району "Зерна Доброти"

(Наказ по відділу освіти та Положення про конкурс дивиться нижче)

 

       Відділ освіти Макарівської районної державної адміністрації

                                Наказ  № 46-0  « 06» лютого 2012 року   

                                                                                                                                  

Про проведення районного поетичного конкурсу «Зерна доброти»

Відповідно до наказу Головного управління освіти і науки № 19 від 30.01.2012 наказую:

1. Оргнанізувати та провести в загальноосвітніх навчальних закладах району поетичний конкурс «Зерна доброти».

2. Директорам шкіл:

2.1. Провести І етап (шкільний) у загальноосвітніх навчальних закладах з 06 лютого по 16 лютого, за підсумками якого визначається по три переможці від навчального закладу.

3. Роботи оформити відповідно до Положення про конкурс. (Положення додається)

4. До 17.02.2012р. роботи подати в Макарівський ЦТДЮ ім. Д.Туптала.

5. Макарівському центру творчості дітей та юнацтва провести ІІ етап (районний) конкурсу з 17 лютого по 27 лютого.

Затвердити скалад жюрі районного етапу конкурсу:

Голова журі: Годенков І.Л., директор Макарівського ЦТДЮ ім.Д.Туптала, голова Київської обласної організації «Конгрес Літераторів України».

Члени журі: 1. П. О. Астафьєва (Паша Гран), поетеса, голова Макарівської районної організації «Конгрес Літераторів України» 2. Герасименко Г.М., поетеса, кореспондент газети «Рідні обрії», член Макарівської організації «Конгрес Літераторів України»

6. Журі конкурсу визначити по одному переможцю у кожній віковій групі для участі в обласному етапі конкурсу.

7. Контроль за виконанням даного наказу покласти на директора Макарівського ЦТДЮ Годенкова І.Л.

                                                                                                                                                                                  Начальник відділу освіти В.Гартфіль

 

«Затверджую»

Начальник відділу освіти Макарівської РДА Гартфіль В.О.

                                                                                                                         Умови проведення Конкурсу

1. Конкурс проводиться серед учнів 1-4 класів, 5-8 класів, 9-11 класів.

2. І етап (шкільний) проходить у загальноосвітніх навчальних закладах з 06 лютого по 16 лютого, за підсумками якого визначається по три переможці від навчального закладу.

3. ІІ етап конкурсу (районний, міський) проходить з 17 лютого по 27 лютого. Визначається по одному переможцю у кожній віковій групі від району, міста.

4. ІІІ етап конкурсу (обласний) проходить у березні (до Всесвітнього дня поезії). Роботи на обласний етап конкурсу направляються до Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді».

5. На розгляд журі подаються творчі роботи учнів 1-11 класів. Для організації, проведення та підбиття підсумків І-ІІ етапів конкурсу на місцях створюються організаційні комітети та журі конкурсу. На І етапі конкурсу склад організаційного комітету та журі загальноосвітніх навчальних закладів затверджуються їх керівниками; на ІІ – відповідними органами управління освітою.

6. Подаються творчі роботи (п’ять віршів) у трьох примірниках.

7. У роботі слід зазначити прізвище, ім'я та по батькові конкурсанта, школу і клас, де він навчається, район, (місто) дату народження, контактний телефон, а також прізвище, ім'я та по батькові вчителя, що підготував конкурсанта до участі, анотацію на творчу роботу та додати одну фотографію конкурсанта.

 

 

Вітаємо наших друзів-танцюристів з перемогою на міжнародному фестивалі "Столиця запрошує"!

 

Макарівчани добре знають Світлану Перепелицю, керівника спортивно-танцювальних колективів «Промінці» Макарівського ЦТДЮ ім.Д. Туптала та «Лелеченьки» Нососілківської ЗОШ 1-111ступенів. Нещодавно наша газета розповідала, як вихованці цих колективів та інших гуртків ЦТДЮ дарували Свято Святого Миколая учням шкіл району. За маленькими плечима колективів багато інших свят, фестивалів, перемог на районній, обласній і навіть Всеукраїнської сцені. Хоч і зовсім юні ці колективи, «Лелеченькам» - вісім, «Промінцям» у лютому виповнюється аж три рочки! Але завдяки невтомної праці дітей, їх талановитого і завзятого керівника Світлани Перепелиці, зацікавленості батьків у всебічному вихованні своїх дітей, колективи потроху досягають неабияких успіхів. Ось тільки закінчився 6-й Міжнародний фестиваль мистецтв «Столиця запрошує», що проходив у м.Києві 28-29 січня під патронатом Державної служби сім’ї та молоді України та Асоціації сучасного та естрадного танцю України. Понад 2 тисяч юних танцюристів із різних регіонів України, а також з Москви, Санкт-Петербурга та Кишинева приймали участь в цьому грандіозному Святі Танцю. Для участі в фестивалі було також запрошено спортивно-танцювальні колективи нашого району: «Промінці» Макарівського ЦТДЮ ім.Д.Туптала та «Лелеченьки» Новосілківської ЗОШ 1-111 ступенів. 30 юних танцюристів Макарівського району гідно представили свої досягнення серед титулованих міських колективів: в номінації «Народний стилізований танець» танцювально-спортивний колектив «Промінці» , який виконував танок «Два дубки», зайняв 3 місце і був нагороджений Дипломом лауреатів 3–го ступеня: в номінації «Вільна танцювальна категорія» танцювально-спортивний колектив «Лелеченьки» за танок «Пробудження» зайняв 1 місце і був нагороджений Дипломом лауреатів 1-го ступеня. До речі, журі фестивалю відзначило і костюми наших учасників, яки було пошито вихованцями гуртка «Дивосвіт» Макарівського ЦТДЮ ім.Д.Туптала під керівництвом Оксани Іванівни Мудренко. Адміністрація Центру творчості дітей та юнацтва ім.Д.Туптала хоче подякувати за допомогу в оргізації поїздки у м. Київ для участі в фестивалі батькам наших вихованців: Даниленко І.С.; Чоколовец Г.П.; Пелешок М.Г., Біленко Д.А.; Нікіфорової О.М., Кот В.В.; Котик С.М. Добре, коли батьки розуміють, що тільки разом ми можемо в наш час створити належні умови для всебічного розвитку наших дітей. Бажаємо юним танцюристам Макарівщини нових творчих успіхів і перемог!

                                                                                                                                                                             Ігор Годенков, директор Макарівського ЦТДЮ ім.Д.Туптала, керівник літстудії "Сузір'я"


 
Открытие выставки художников "Отражение"

состоится 17-го февраля в 18.00
в галерее "Печерская", ул. Лаврская 3.
По вопросам участия обращаться к Александру Вутянову тел. (067)720-75-32 или по адресу: alvut@ukr.net Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

В выставочный период планируется провести "Поэтический вечер" - 24-го февраля, и "Вечер авторской песни" - 25-го февраля.
Для участия в "Поэтическом вечере" обращаться к Игорю Годенкову тел. (066)202-87-91 или godenkov@mail.ru Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

Предварительно
начало поэтического вечера 24.02. в 18.00
начало вечера авторской песни 25.02. в 11.00


 

 

УВАГА: КОНКУРС!

Наш Центр творчості та літстудія "Сузір'я" оголошує літературний конкурс на тему "Космічні фантазії". Вік учасників необмежений. Номинації: "Поезія" і "Мала проза". Роботи  розміщувати на ФОРУМІ або передати в Центр творчості керівнику літстудії. Підведення підсумків - 20 лютого. Переможці нагороджуються грамотами та призами, роботи будуть надруковані в наступному альманасі студії. Кращі роботи прийматимуть участь в обласному етапі Конкурсу.


 
Хроника прошедшей недели

12 января -

студийцы "Сузір'я" вместе с воспитанниками фольклорно - этнографического кружка "Дивокрай"  нашего ЦТДЮ совершили экскурсию по селам Макаровского района по маршруту Макаров - Бышев - Яблуневка - Новосилки - Мотыжин - Макаров. В с. Новосилки они выступили с концертом перед детьми и работниками детского садика и сельсовета, прослушали экскурсию в местном краеведческом музее. Руководитель студии И.Годенков также читал свои стихи и подарил музею на память альманах литстудии 2011 г. "Нас єднає Слово", свои книги и диски. А студии работники сельсовета подарили экземпляры посмертного издания жителя Новоселок, известного писателя Петра Сыченко "Вітер з холодного яру".

16 января -

руководитель литстудии, председатель Киевской областной организации ВТС "Конгресс Литераторов Украины" И.Л.Годенков принял участие в заседании Правления Конгресса в г.Киев. В повестке дня были изменения в Положении о приеме в члены Конгресса, о работе сайта КЛУ, о газете "Литература и жизнь". И.Годенков презентовал альманах литстудии 2011 г и подарил членам правления его экземпляры. Про альманах "Нас єднає Слово" тепло отозвались члены Президиума Правления Лариса Павловна Скорик, Председатель КЛУ Александр Иванович Корж, поэты Анатолий Мозжухин, Юрий Кириченко, Наталья Околитенко, Владимир Симоненко, Александр Ермаков.

17 января -

руководитель студии И.Годенков вместе с делегатами от Макаровской организации Национального Союза краеведов Украины принял участие в отчетно - выборной конференции областной организации в г. Киеве в Национальном университете им.Т.Г.Шевченко (Подробнее на сайте "Краєзнавство Макарівшини"). Членам правления НСКУ были подарены альманахи нашей литстудии, книги и диски И.Годенкова, а также экземпляры последнего номера  газеты КЛУ "Литература и жизнь".

 

вечером этого же дня в Доме ученых состоялся творческий вечер поэта из Луганска, одного из сопредседателей Президиума КЛУ, председателя Южного Межрегионального Союза писателей Владимира Спектора. Игорь Годенков и В.Спектор обменялись экземплярами альманахов их студий и собственными книгами. "Сузір'я" пригласили участвовать в альманахе южнорусских поэтов "Свой вариант".

 

20 января - Игорь Годенков от имени студии "Сузір'я" поздравил юбиляров - друзей студии - хоровой ансамбль "Святколо" (руководитель - член Союза композиторов Украины, лауреат многих премий, кавалер ордена Св.Владимира Виктор Степурко) с 20 - летием работы (Макаров, районный дом культуры)

 

10 січня цього року наш друг і партнер - районна газета "Макарівські вісті" святкує своє 80-річчя. Надсилаємо колективу редакції газети наші вітання!

Шановні друзі-ювіляри!

Від щирого серця - від себе особисто, від поетів нашої літстудії «Сузір’я», від колективу Макарівського Центру творчості ім.Д.Туптала - вітаю колектив «Макарівських вістей» із 80-річчям! Натхнення Вам, гострого пера і палаючого серця, підтримки однодумців, поваги і уваги читачів, напучування і покровительства нашого святого земляка Димитрія Ростовського! Хай щастить Вам у Вашій такій потрібній нашому району праці!

Для мене «Макарівські вісті» (а 27 років тому, коли я став громадським кореспондентом газети – «Ленінська зоря») – світла частка мого життя. Я дуже вдячний, що в свій час колектив редакції допоміг мені відбутися як поету і літератору. І досі зберігаю номер «Ленінської зорі» 1984 року із своїми першими недосконалими віршами, фотографією із маленьким представленням: «Знайомтеся, новий автор». Завжди тепло згадую редактора Людмилу Мех, Віктора Ободовського, Віктора Горшкова, Галину Палюх, Івана Каруна та іншіх, які завжди щиро і привітно зустрічали мене з новими матеріалами у редакції. Щиро вдячний Анні і Петру Сухенкам за тісну багаторічну співпрацю зі мною і колективом, коли я став директором Центру творчості.

Впевнений, що без яскравої, творчої, багатогранної роботи Вашего колективу життя нашого району було б набагато біднішим в інтелектуальнім і духовнім плані. Для вихованців нашої літстудії Галини Гераменко, Оксани Ігнатової, Марини Опрієнко та ін. Ваша газета стала школою справжньої журналістської майстерності, для іншіх поетів – віконечком в навколишній світ і шляхом реалізації себе як особистості. Хочу сказати, що підшивки Вашої газети який вже рік не просто зберігаються, а використовуються для роботи керівниками наших гуртків. Вони були майже єдиним першоджерелом, коли я писав наукову роботу про історію нашого закладу на обласну краєзнавчу конференцію. Всі події, яки відбуваються в районі і, зокрема, в Макарівському Центрі творчості і літстудії «Сузір’я», неодмінно находять своє відображення на Ваших сторінках. Щиро Вам вдячні, літописці Ви наші, за те, що Ви є і робите Вашу справу!

Хай щастить Вам у наступному 80-літті роботи «Макарівських вістей»! Так тримати!

 

Ігор Годенков, поет, директор Центру творчості дітей та юнацтва імені Данила Туптала, голова Київської обласної організації Всеукраїнського творчого об’єднання «Конгрес Літераторів України», громадський кореспондент газети «Макарівські вісті»

 

Дорогие члены нашей литературной студии!

От всего сердца поздравляю вас с Новым 2012 Годом! Пусть принесет он нам новые свершения, новые произведения, альманахи, авторские книги, интересные и полезные мероприятия, наполнит вдохновением наши встречи, осветит Любовью и Божьей лаской тот путь сотрудничества и сотворчества с другими регионами Украины и зарубежья, которым мы идем уже ровно 12 лет! Желаю всем мира и гармонии в сердцах и душах, здоровья, творческого горения, помощи в осуществлении задуманных планов, всего нам самого доброго!
  
     
Так повелось, что перед праздничным боев курантов полночи уходящего и рождения наступающего года, мы подводим итоги года прошедшего, того, что удалось сделать и совершить хорошего. Хочу сказать, что предыдущий год наша студия «»Сузір’я» прожила не зря, многое нам удалось, и итог нашей работы – юбилейный 10-й альманах «Нас єднає Слово» - дорогой подарок каждому к Новому Году. Мы провели в уютном зале Макаровского центра творчества имени Данила Туптала 10 общих поэтических встреч, на которых читали свои стихи, пели и слушали песни – свои и многочисленных гостей, разрабатывали новые творческие планы и потом приводили их в действие. Там же мы принимали участие в заключительном этапе Всеукраинского конкурса, посвященного нашому земляку – ватажку козацтва Ивану Бондаренко, где наши студийцы получили грамоты за 3 и 4 место, а почетный член студии Паша Гран стала его победительницей. Да, в прошлом году наше творчество вышло за пределы района и Киевщины, студийцы Галина Герасименко и Светлана Ходаковская с руководителем студии И.Л.Годенковым принимали в международном фестивале «Пристань менестрелей» (Балаклава. Июнь 2011г.), где заняли 3 место в номинации «Песенная поэзия», а Игорь Годенков был в числе судей фестиваля и проводил мастер класс поэзии «Номинация одного стихотворения». В сентябре он провел свои творческие вечера в Мариуполе и Донецке, а до этого – в мае, в Киеве, в Академии педагогических наук Украины. Мы завязали тесные творческие отношения с нашими ученими, проректор Университета Менеджмента образования Академии Татьяна Бойченко стала одним из авторов нашого альманаха «Нас єднає Слово». 
Прошлый год был богатым на поездки и выступления не только в ЦТДЮ, районном Доме культуры, школах района, но и за пределами – Ирпень дважды встречал наших поэтов на творческих вечерах в городском краеведческом музее, встречали ирпенцев с ответным визитом на одной из наших встреч. Мы тесно сотрудничаем с Всеукраинским творческим объединением «Конгресс литераторов Украины», грамоты Конгресса за издание 10-го альманаха занимают почетное место в коллекции наших наград. 
Можно вспомнить еще и поездку руководителя студии вместе с другими директорами внешкольных учреждений в Западную Украину, теперь наши альманахи и поэтические сборники есть и в Ивано-Франковске, и Черновцах, и в Сваляве, и в Косове. Так же, как и в Донецке, и Мариуполе – где выступал И.Л.Годенков, так же, как и в Севастополе и Симферополе, Одессе и Кривом Роге, Виннице и Чернигове, Черкасах и Гайсине, Киеве, Пензе и Подмосковьи – откуда прислали нам стихи гости нашего альманаха, который своим содержанием и авторской кагортой оправдал свое название - «Нас єднає Слово». Нас действительно объединило Слово, и мы будем продолжать начатое и в Новом 2012 году! Творческого вдохновения всем нам!
       Игорь Годенков, руководитель районной литературной студии «Сузір’я», член Международной ассоциации писателей, председатель Киевской